<< powrót

Karkonosze - najwyższe pasmo Sudetów górujące nad kotliną jeleniogórska . Przyjeżdżając tutaj nie zobaczysz jak w innych górach ostrych grani, głębokich turni, lecz bardzo szeroką równinę wyniesioną ponad 1000m n.p.m.

Górski - inny świat zafunduje ci widok łagodnych stoków pokrytych gołoborzami, rozległe torfowiska oraz głębokie i niebezpieczne kotły polodowcowe . Porywiste wiatry wciąż przeganiają tabuny chmur niosąc ze sobą śnieg i deszcz. Przez większą część roku panuje tu zima.

Gdy słońcu uda się przebić choć na chwile przez chmury, a torfowiska, kosodrzewinę i świerki pokrywa śnieg i szadź mamy okazje zobaczenia przepięknego spektaklu. Wszystko lśni i skrzy się w słońcu, roślinność przybiera zastygłe w bezruchu różne postacie. Jakie ? To już jest gra naszej wyobraźni. Warto więc wybrać się zimą w góry, co da nam wiele różnych doznań - świeże powietrze, piękne widoki oraz niezapomniane przeżycia.

Latem w górach pojawiają się kolorowe kwiaty, rzadkie zioła, zielone rośliny oraz pięknie śpiewające ptaki. Szczęściarze zobaczą przemykającego muflona, sarny, a jesienią usłyszą ryk jelenia.

Przeglądaj Atrakcje:
© 2008-2014 - bariz.pldostawa zakupów do domu lidl Firmy budowlane botaniczne.phorum.pl/ ZUS akcentoffice.pl/