Zachód słońca nad górami

Gdzie w góry na majówkę?

Wielkimi krokami zbliża się do nas majówka, a co za tym idzie, także długi weekend, który warto wykorzystać. Gdzie w tym czasie warto wybrać się w góry i spędzić miło czas? Oto kilka możliwych propozycji.

Gdzie wybrać się na majówkę w góry?

Majówka i w ogóle długi weekend w górach to naprawdę bardzo dobre rozwiązanie, by spędzić ciekawie czas i to niekoniecznie aktywnie. Góry kojarzą się nam przede wszystkim z długimi pieszymi wędrówkami, ale bądźmy szczerzy, możliwości jest więcej i równie dobrze można nieco poleniuchować. Miejscowości górskich idealnych na takie wyjazdy nie brakuje i zarówno Tatry, Karkonosze, Bieszczady, jak i Beskidy pełne są miejsc, które warto odwiedzić. Tu wymienimy kilka z nich.

Gdzie udać się na majówkę w Tatry?

Najbardziej oczywistym wyborem jest rzecz jasna Zakopane, choć należy wziąć pod uwagę fakt, iż w okresie sezonowym, takim jak majówka może być to miejscowość bardzo zatłoczona. Oczywiście nie trzeba od razu ruszać na Giewont czy Rysy i można z powodzeniem spędzić czas w hotelu przy basenie i innych atrakcjach.

Dobrze jeżeli będziemy pamiętać, że Tatry to nie tylko Zakopane! Warto też odwiedzić choćby Białkę Tatrzańską, Chochołów, Kościelisko, Murzasichle czy Szaflary. Każda z tych miejscowości ma naprawdę sporo do zaoferowania, zarówno dla miłośników górskich wypraw, jak i tych, co wolą jednak tylko posiedzieć i odpoczywać.

Gdzie na majówkę w Karkonosze?

Szukając miejscowości w górach najlepszych na majówkę, nie można pominąć najbardziej popularnych miast w Karkonoszach, czyli Karpacza i Szklarskiej Poręby. Ich największą zaletą, oprócz dobrze rozbudowanej bazy noclegowej, jest także świetne połączenie ze szlakami turystycznymi. Warty odwiedzenia jest także Świeradów-Zdrój, Borowice oraz Sobieszów. Z ciekawszych atrakcji, oprócz wejścia na Śnieżkę, warto wymienić także Wodospad Szklarki, Wodospad Kamieńczyka, Świątynię Wang, czy zamek Chojnik.

Gdzie na majówkę w Beskidy?

Mówiąc Beskidy, myślimy — Wisła i Krynica-Zdrój. Rzeczywiście są to dwa najpopularniejsze kierunki turystyczne, które mają nam do zaoferowania naprawdę wiele. To także świetna baza wypadowa do innych miejscowości, co pozwoli nam na poznanie wielu atrakcji znajdujących się na tym terenie. Tam też łączy się wiele szlaków turystycznych prowadzących między innymi przez Park Sowiński. Warto też zatrzymać się w Ustroniu lub w Szczyrku.

Gdzie na majówkę w Bieszczady?

Na końcu pozostało nam przyjrzeć się temu, gdzie warto udać się na majówkę w Bieszczadach. Tu także ciekawych i wartych odwiedzenia miejscowości nie brakuje i warto tutaj wymienić choćby: Ustrzyki Dolne i Górne, Solinę, Sanok, Cisnę czy Polańczyk. W Bieszczadach znajdzie się pokazową zagrodę żubrów, Kolejkę Leśną czy ruiny Klasztory Karmelitów. Nie brakuje też licznych szlaków turystycznych, dla każdego fana wędrówek z możliwością odkrywania nowych miejsc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top