Gdzie w góry z dziećmi

Gdzie w góry z dziećmi? 4 miejsca polecane na ferie.

Ferie spędzone w rodzinnym gronie to często nie lada wyzwanie, musicie bowiem dopasować miejsce i koncepcję wypoczynku do najmłodszych uczestników wypadu. Najlepszą opcją na wspólny wypoczynek podczas przerwy semestralnej są góry, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Gdzie pojechać z dziećmi w góry na ferie?

Białka Tatrzańska

Ferie zimowe z dziećmi w położonej w odległości 20 km od Zakopanego Białce Tatrzańskiej to gwarancja udanej zabawy dla Was wszystkich. Jeśli zaszczepiliście w Waszych pociechach zapał do białego szaleństwa, to stoki ośrodki narciarskie w białce Tatrzańskiej oferują Wam liczne trasy dopasowane do stopnia zaawansowania jazdy.

Kotelnica Białczańska to największa stacja narciarska na Podhalu, która posiada łącznie czternaście kilometrów tras, od łagodnie nachylonych dla dzieci, po wymagające dla zaawansowanych pasjonatów sportów zimowych. To również liczne trasy biegowe, na których możecie wspólnie spędzić czas na świeżym powietrzu.

Po kilku godzinach spędzonych na mrozie i śniegu koniecznie udajcie się do Termy Bania. Kompleks zewnętrznych i wewnętrznych basenów dla najmłodszych oferuje kącik zabaw, w którym woda sięga dziecięcych kolan, starsze dzieci i dorośli spędzą wspaniale czas na licznych zjeżdżalniach, fali wodnej, w rwącej rzece lub jacuzzi.

Bałtów

Bałtów to wieś położona na Pogórzu Bałtowskim, w Górach Świętokrzyskich. To doskonałe miejsce na ferie zimowe z dziećmi, ponieważ mieści się tam Szwajcaria Bałtowska, najpopularniejszy ośrodek narciarski na mapie województwa świętokrzyskiego. Na sześciu trasach o łącznej długości 5 km możecie wspólnie oddać się rozrywce na śniegu.

Gdzie na narty z dziećmi

Na miejscu działa szkoła narciarska, wypożyczalnie sprzętu oraz snowpark, gdzie miłośnicy freestylu i sportów ekstremalnych mogą poskakać wśród lodowych i śnieżnych przeszkód. Rodzinna stacja narciarska jest częścią Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego, w skład którego wchodzą również Park Dinozaurów, Park Rozrywki, Ośrodek Jeździecki, Wioska Czarownic, Zwierzyniec, czy Park Miniatur.

Piwniczna Zdrój

Piwniczna Zdrój o idealne miejsce na rodzinny wyjazd na narty, znajdziecie tam najdłuższy w Polsce (1600 m), czteroosobowy wyciąg krzesełkowy. Nartostrady są przygotowane pod narciarzy i snowboardzistów o różnym poziomie zaawansowania.

W pobliskiej wsi Kokuszka mieści się kameralny ośrodek z trzema wyciągami, stoki są regularnie naśnieżane i dobrze oświetlone. Dla maluchów przygotowano specjalny wyciąg dywanowy, na miejscu działa również narciarskie przedszkole.

Szczyrk

Położony we wschodniej części Beskidu Śląskiego Szczyrk może pochwalić się nowoczesną infrastrukturą narciarską, dlatego podczas ferii przyciąga narciarzy z całego kraju. To doskonała koncepcja na ferie zimowe z dziećmi, jeśli chcecie spędzić wspólnie czas szusując na stokach i szukacie wielu tras o różnej skali trudności. W Szczyrku mieści się wiele profesjonalnie przygotowanych i dobrze wyposażonych ośrodków narciarskich, znajdują się tu liczne szkółki narciarskie i wypożyczalnie sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top