Gdzie na narty w Polsce

Gdzie na narty w Polsce? 5 popularnych ośrodków narciarskich w Polsce.

Ferie lub narciarski weekend spędzone polskich górach to idealna alternatywa dla wypoczynku w zagranicznych kurortach, gdzie za pobyt i skipasy zapłacisz zdecydowanie więcej niż u nas. Jeżeli szukasz koncepcji na narty w Polsce, zerknij na listę kilku najpopularniejszych ośrodków narciarskich położonych na południu kraju.

Karpacz

Karpacz to miejscowość położona w województwie dolnośląskim, w Sudetach Zachodnich, to często wybierane miejsce na narty w Polsce przez mieszkańców Wrocławia i okolic. Zaliczany jest do najpopularniejszych ośrodków turystycznych w Karkonoszach, w Karpaczu i jego okolicach znajdziesz kilkanaście ośrodków narciarskich oraz szeroko rozwiniętą bazę noclegową.

Jeżeli zamierzasz szusować w południowo-zachodniej części Polski to rewelacyjne miejsce zarówno dla początkujących i zaawansowanych narciarzy. Decydując się na narty w Karpaczu, wybierz Karpacz Ski Arena, to największy ośrodek narciarski pod Śnieżką. Znajdziesz tam siedem wyciągów narciarskich, które umożliwią Ci zjazdy na trasach o zróżnicowanym stopniu trudności, o łącznej długości ponad sześciu kilometrów.

Kasina Wielka

Do rodzinnej miejscowości Justyny Kowalczyk możesz dojechać z Krakowa w godzinę. Położona w Beskidzie Wyspowym wieś to często wybierane miejsce przez mieszkańców małopolski na  weekendowe wypady na narty.

Gdzie na narty?

Kasina Ski oferuje najdłuższy, sztucznie naśnieżany oraz oświetlony stok narciarski w pobliżu Krakowa. Cztery trasy o różnym stopniu trudności to miejsce na białe szaleństwo dla początkujących, jak i wytrawnych narciarzy.

Wisła

Znajdująca się w sercu Beskidu Śląskiego Wisła uznawana jest za idealny ośrodek narciarski dla rodzin z dziećmi i narciarzy, którzy rozpoczynają swoją przygodę z dwoma deskami. Miejscowość zyskała na popularności dzięki polskim skoczkom narciarskim i obecnie przoduje w rankingu najlepszych rodzimych ośrodków sportów zimowych.

W ośrodkach Wisła Soszów, Wisła Cieńków, Wisła Nowa Osada lub Wisła Klepki każdy amator białego szaleństwa znajdzie coś dla siebie. Wisła to trasy idealne dla dzieci oraz stoki przygotowane pod wymagania doświadczonych narciarzy, dlatego to rewelacyjne miejsce na rodzinne zimowe wypady.

Zakopane

Położone u stóp Giewontu Zakopane uznawane jest za zimową stolicę Polski. Na stokach Kasprowego Wierchu możesz spróbować swoich sił na nartach w stylu alpejskim, to jedyne miejsce na narty w Polsce, na którym poczujesz się jak na stokach w Austrii lub Szwajcarii.

Ośrodki narciarskie w Polsce

Do najczęściej odwiedzanych należą w Zakopanem ośrodki narciarskie działające na stoku góry Nosal, Polanie Szymoszkowej lub Harendzie.

Zieleniec

W położonym w pobliżu Duszników Zdrój Zieleńcu znajdziesz największy narciarski kurort w Kotlinie Kłodzkiej. Stacja narciarska Zieleniec Ski Arena to 23 kilometry malowniczych tras, z których większość, z uwag na specyficzny mikroklimat i niskie temperatury, jest pokryta naturalnym śniegiem. Zieleniec to aż 29 wyciągów, które pozwolą Ci skorzystać ze zróżnicowanych pod kątem techniki jazdy tras.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top