Polecane ośrodki narciarskie w Polsce

Znane i polecane ośrodki narciarskie w Sudetach, Beskidach, Tatrach – LISTA

Gdzie na narty w Polsce? Jakie stoki narciarskie warto wybrać? Przedstawiamy listę najpopularniejszych ośrodków narciarskich, które przypadną do gustu zarówno początkującym jak i zaawansowanym narciarzom.

Beskid Sport Arena w Szczyrku

Jeśli chcesz pojeździć na nartach w Beskidach, dobrym wyborem będzie ośrodek narciarski w Szczyrku Beskid Sport Arena (beskidsportarena.pl). To miejsce, które powstało z myślą zarówno o amatorach, jak i zaawansowanych miłośnikach narciarstwa. Do dyspozycji masz tu cztery trasy o różnym stopniu trudności, na których nie będziesz się nudzić (jedna z nich prowadzi przez tunel!). Wyciąg sportowy i widokowy, a także kolej linowa czynne są przez cały sezon zimowy, więc nie musisz się martwić brakiem śniegu. W Beskid Sport Arena czekają na ciebie również inne atrakcje, znajduje się tu bogato zaopatrzona wypożyczalnia rowerów i restauracja.

Ośrodek narciarski Zieleniec

Zieleniec Ski Arena znajduje się w Dusznikach-Zdroju na wschodnich zboczach Gór Orlickich (jest to najwyższa część Sudetów Środkowych). Ośrodek Zieleniec to jeden z największych kurortów narciarskich w Polsce, świetnie przygotowany zarówno dla snowboardzistów, jak i narciarzy. Zieleniec to 23 kilometry malowniczych tras narciarskich o różnym stopniu trudności. Najdłuższa z nich ma aż 2800 metrów! W tym ośrodku znajdziesz zarówno wyciągi talerzykowe, taśmy i orczyk, jak i kanapy czy gondole. W Zieleńcu znajduje się również wypożyczalnia sprzętu oraz szkółki narciarskie.

Stacja narciarska Jaworzyna Krynicka

Popularnym kierunkiem wśród narciarzy jest również Jaworzyna Krynicka, stacja narciarska znajdująca się w Beskidzie Sądeckim. Znajdują się tam trasy zjazdowe o różnym stopniu trudności, a także narciarskie przedszkole, funpark i najdłuższy w Polsce snowpark, z którego mogą korzystać zarówno narciarze, jak i snowboardziści. W snowparku znajdują się dwie linie przejazdowe, dla osób, które chcą dopiero spróbować tej przygody, a także dla profesjonalistów.

Kotelnica Białczańska

Kotelnica Białczańska to znany ośrodek narciarski w Białce Tatrzańskiej. Znajdują się tu nie tylko trasy narciarskie, ale również biegowe. W tym ośrodku będziesz miał do dyspozycji koleje krzesełkowe, jak i wyciągi orczykowe, czy przenośnik taśmowy dla dzieci. W Kotelnicy działa również Snowpark z licznymi przeszkodami, takimi jak boksy, poręcze czy skocznie. W Snowparku organizowane są również liczne wydarzenia, zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów.

Co ważne, kolej linowa Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białaczańska działa również latem. Dzięki czemu podczas wakacji można skusić się tu na przejazd widokowy.

To tylko część popularnych ośrodków narciarskich, których w Polsce jest dużo więcej. Na liście tych godnych polecenia, powinien znaleźć się również Szczyrk Mountain Resort, Bania Ski&Fun, Jurgów Ski czy Ski&Sun w Świeradowie-Zdroju.

1 thought on “Znane i polecane ośrodki narciarskie w Sudetach, Beskidach, Tatrach – LISTA

  1. Odpowiedz
    mirabel - 2022-01-19

    Moim celem na przyszły weekend jest Jaworzyna Krynicka. Mam nadzieję, że nie będzie bardzo dużego tłoku, bo lubię mieć luz na stoku. A chyba nikt ze znajomych nie zna tego miejsca, więc jest nadzieja, że nie będzie oblegane 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top