Kolej linowa w Wiśle

Gdzie na narty w Wiśle? Stoki dla początkujących i zaawansowanych narciarzy

Wybierasz się na narty do Wisły? Dobrze wybrałeś – znajdziesz tu wiele propozycji stoków, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Sprawdź, jakie ośrodki są dostępne.

 1. Soszów
 2. Nowa Osada
 3. Cieńków
 4. Klepki
 5. Wiślański skipass

1. Soszów

Jednym z najpopularniejszych ośrodków narciarskich w Wiśle jest Soszów. Dostępnych tu jest 6 tras – trzy niebieskie, jedna czerwona, jedna czarna i jedna będąca połączeniem niebieskiej i czerwonej trasy. Większość z nich jest dośnieżanych, dzięki czemu, nawet jeśli warunki pogodowe nie sprzyjają, jazda na nartach jest możliwa. Dobrą informacją jest również to, że trzy szlaki są oświetlone, pozwalają na jazdę w godzinach wieczornych.

A co w sytuacji, gdy jesteś początkujący i boisz się, że nawet na niebieskiej trasie sobie na poradzisz? Zgłoś się do instruktora – szkółka narciarska w Wiśle to np. novasoszow.pl, znajdziesz ją przy stoku Soszów. Szkółka ta oferuje również wypożyczalnię sprzętu, dlatego brak własnych nart to nie problem.

2. Nowa Osada

Tak jak w Soszowie, w Nowej Osadzie dostępnych jest 6 tras: cztery niebieskie, jedna czerwona i jedna nartostrada (każda z nich, oprócz nartostrady, jest oświetlona). Na szczyt stoku dostaniesz się dzięki 4-osobowej kolei liniowej lub jednym z trzech wyciągów. Dzięki armatkom śnieżnym stok jest naśnieżany, co sprawia, że możesz tam jeździć przez całą zimę.

Mamy jeszcze jedną dobrą wiadomość – ośrodek Nowa Osada jest czynny od godz. 8:00 do godz. 22:00, jeśli więc jesteś amatorem nocnych zjazdów, na pewno ci się tu spodoba.

3. Cieńków

Wśród trzech najpopularniejszych ośrodków w Wiśle, obok Soszowa i Nowej Osady, znajduje się Cieńków. Będą się tam dobrze bawić zarówno początkujący, jak i zaawansowany narciarze, którzy do dyspozycji mają jedną, czteroosobową kolej linową oraz kilka wyciągów orczykowych. Jest tu 8 tras o łącznej długości 4,7 km, przy czym większość jest oświetlonych, umożliwia nocną jazdę. Dla tych, którzy dopiero rozpoczynają naukę, idealna będzie trasa zielona, najprostsza. Poszukiwacze mocniejszych wrażeń, mogą skorzystać z tras czerwonych.

4. Klepki

Ośrodek narciarski Klepki zlokalizowany jest w Wiśle Malince. Nie jest on tak rozbudowany, jak poprzednie, aczkolwiek osoby, które szukają spokojniejszych stoków, a także rodziny z dziećmi, chętnie go wybierają. Są tu dwie trasy niebieskie o łącznej długości 1,6 km. Stoki w Klepkach są oświetlone, ratrakowane oraz w miarę potrzeb sztucznie naśnieżanie. Narciarze mogą dostać się na trasy wyciągiem krzesełkowym lub orczykowym.

5. Wiślański skipass

Na koniec chcielibyśmy napisać nie o stoku, ale o bardzo korzystnej możliwości – to wiślański skipass, czyli karnet łączony, umożliwiający korzystanie z 14 ośrodków w Wiśle. Decydując się na wspólny karnet, uzyskujesz dostęp do 25 km tras. Stoki dostępne w ramach skipassu to:

 • Soszów;
 • Klepki;
 • Stok;
 • Sarajewo;
 • Mała Palenica;
 • Skolnity;
 • Palenica;
 • Cieńków;
 • Poniwiec;
 • Beskid;
 • Partecznik;
 • Siglany;
 • Stożek;
 • Nowa Osada.

W poprzednim sezonie ośmiogodzinny skipass kosztował 80-90 zł, natomiast korzystając z dwudniowego karnetu, narciarze płacili 160-200 zł (cena uzależniona była od tego, czy zakup dotyczył karnetu ulgowego, czy normalnego). Ceny na nowy sezon nie są jeszcze znane, aczkolwiek nie powinny odbiegać zanadto od poprzedniego.

3 thoughts on “Gdzie na narty w Wiśle? Stoki dla początkujących i zaawansowanych narciarzy

 1. Odpowiedz
  Bogusława Rutkowska - 2021-10-12

  Nie umiem jeździć na nartach i nigdy mnie nie ciągnęło, ale znajomi coraz częściej proponują wyjazd… Może faktycznie się skuszę, te Klepki brzmią ciekawie.

 2. Odpowiedz
  Vira - 2021-11-29

  Zawsze chciałam spróbować nauczyć się jazdy na nartach ale nie miałam okazji. Jestem tylko ciekawa, czy są szkolenia na to.

 3. Odpowiedz
  Miruna - 2022-03-17

  Szkolenia na narty? No pewnie, że są, jak inaczej funkcjonowałyby stoki narciarskie, gdyby zjeżdżało na nich stado żółtodziobów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top