Wisła widok na góry

Co robić z dziećmi w Wiśle? Atrakcje dla dzieci w Wiśle i okolicach

Lato to idealny czas na wyjazdy rodzinne. W Polsce wiele jest miejsc, które warto odwiedzić razem z dziećmi. Rozwinięta infrastruktura, atrakcje dla najmłodszych, a do tego piękne widoki, to wszystko znaleźć można w Wiśle w Beskidzie Śląskim. Co warto tam zobaczyć? Co robić z dziećmi w Wiśle i okolicach?

Park linowy Base Camp

Większość dzieci uwielbia aktywność na świeżym powietrzu. Zainteresowanie parkami linowymi rośnie z roku na rok. Wiele takich obiektów jest coraz lepiej przygotowanych również dla najmłodszych uczestników. Park linowy w okolicy Wisły dysponuje Trasą Maluch, którą pokonywać mogą dzieci już od 2. roku życia. Teren jest oczywiście odpowiednio zabezpieczony, aby nikomu nic się nie stało. Dodatkowo nad bezpieczeństwem dzieci czuwają wykwalifikowani instruktorzy. W parku dostępnych jest kilka tras o różnym stopniu trudności. Są też zjazdy tyrolskie, drzewo, po którym można się wspinać oraz szereg innych atrakcji dla dzieci, ale i dorosłych.

Barania Góra

Letni weekend to dobry czas na zorganizowanie wycieczki na Baranią Górę. To właśnie tam znajdują się źródła Wisły, po drodze można zobaczyć małe wodospady. Wyprawę najlepiej rozpocząć od Wisły Czarne, potem należy trzymać się niebieskiego szlaku. Wejście na górę nie potrwa zbyt długo, wszystko jednak zależy od tempa, ale i wieku dzieci. Średnio zajmuje to 2 – 3 godziny. Na górze jest też wieża widokowa, skąd można zobaczyć nawet Tatry, o ile dopisze nam dobra pogoda.

Leśny Park Niespodzianek

Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu to nietypowe zoo, które spodoba się zarówno dzieciom, jak i rodzicom. W parku podziwiać można ptaki drapieżne, sowy, żubry, jelenie, daniele muflony, dziki, żbiki, jenoty, szopy, alpaki, muły, kozy, króliki i świnki wietnamskie. Ponadto jest też część edukacyjna, w której podziwiać można ekspozycje z USA, Afryki i Europy. Na terenie parku jest też Aleja bajkowa dla najmłodszych dzieci, plac zabaw i miejsca widokowe.

Skocznia narciarska im. Adama Małysza

W Wiśle-Malince jest możliwość zobaczenia skoczni narciarskiej im. Adama Małysza, jednego z najpopularniejszych polskich skoczków. Nie wystarczy tylko obejrzeć jej z dołu, lepsze widoki są z jej szczytu. Na górze skoczni jest taras widokowy, skąd można zobaczyć, co widzą skoczkowie przed oddaniem skoku. Na szczęście na szczyt nie trzeba wchodzić, można dostać się tam kolejką krzesełkową.

Galeria „Sportowe trofea Adama Małysza”

Pozostając w temacie sportu, w Wiśle można odwiedzić Galerię „Sportowe trofea Adama Małysza”. To niesamowita gratka dla fanów sportów zimowych i tego skoczka. To, co od razu rzuca się w oczy, to ogromna ilość nagród, jakie zdobył skoczek podczas swojej kariery zawodowej. Wśród nich są puchary, medale, Kryształowe Kule. Nie brakuje też pamiątek z czasów, kiedy Adam Małysz był sławny na całym świecie. W galerii można też podziwiać jego kolekcję sprzętu narciarskiego, wśród niej są nie tylko te nowoczesne modele. Przy odrobinie szczęścia, możliwe jest tam spotkanie nawet samego Adama Małysza.

2 thoughts on “Co robić z dziećmi w Wiśle? Atrakcje dla dzieci w Wiśle i okolicach

  1. Odpowiedz
    Bogna - 2021-12-22

    Park linowy i Leśny Park Niespodzianek musimy konieczne odwiedzić, na resztę atrakcji moje dziecko jest chyba zbyt nadpobudliwe, nie ma sensu go tam zabierać.

  2. Odpowiedz
    Rita T. - 2022-08-09

    Raz na kilka lat staram się jechać do Wisły, jestem urzeczona tymi krajobrazami, jadę za miesiąc i zabieram dzieciaki na leśny park niespodzianek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top