Wrocław panorama

Co zwiedzić we Wrocławiu?

Wrocław to jedno z piękniejszych polskich miast, jest stolicą województwa dolnośląskiego i co roku przyciąga tłumy turystów nie tylko z Polski, ale też z zagranicy. Na liście miejsc, które warto zwiedzić, znajduje się wiele atrakcyjnych zabytków i obiektów. Które z nich należy zobaczyć, będąc we Wrocławiu?

Rynek we Wrocławiu

Wybierając się do Wrocławia, chociażby na jeden dzień, koniecznie trzeba odwiedzić Rynek. Jest to obecnie jeden z największych tego typu placów w Europie. W sumie ma on blisko 4 ha. Rynek otoczony jest przez zabytkowe budynki, w tym Stary Ratusz i Nowy Ratusz. Od kilku lat Rynek we Wrocławiu staje się miejscem, gdzie w listopadzie i w grudniu odbywa się Jarmark Bożonarodzeniowy. Do wrocławskiego Starego Miasta zalicza się jeszcze szereg atrakcyjnych pod względem historycznym obiektów jak kościół św. Elżbiety, kościół św. Macieja, czy Hala Targowa.

Ostrów Tumski

Będąc na Rynku we Wrocławiu, warto zwiedzić również Ostrów Tumski, który znajduje się w niedalekiej odległości. Jest to najstarsza część miasta, a najbardziej znany jest Most Tumski, na którym zakochani zawieszają kłódki z deklaracjami miłości. Obecnie jest on w trakcie remontu. Ostrów Tumski to doskonałe miejsce do romantycznych spacerów, ale i odwiedzin takich zabytków jak katedra pw. Jana Chrzciciela, Kolegiata Świętego Krzyża czy pomnik św. Jana Nepomucena.

Zoo we Wrocławiu

Jednym z bardziej atrakcyjnych miejsc, szczególnie dla rodzin z dziećmi, jest Ogród Zoologiczny. To najstarszy tego typu obiekt w Polsce, został założony w 1865 roku. Aktualnie w ogrodzie żyje około 14 tysięcy zwierząt różnych gatunków. Na terenie Zoo jest jeszcze Afrykarium, które powstało w 2014 roku. Jest to pierwszy tego typu obiekt w Polsce. Oceanarium zostało wyposażone w akwaria, baseny i zbiorniki o różnych powierzchniach, zwiedzający mogą zobaczyć ekspozycje kilku biotopów, w tym z Morza Czerwonego, Afryki Wschodniej, Kanału Mozambickiego i dżungli Konga.

Hydropolis

We Wrocławiu warto odwiedzić jeszcze Hydropolis. Jest to nowoczesny obiekt poświęcony wiedzy o wodzie. Multimedialne centrum jest atrakcyjne dla osób w każdym wieku. Zwiedzający dowiedzą się więcej na temat pochodzenia wody, zwierząt zamieszkujących morza i oceany, historii inżynierii wodnej itp. Organizowane są także tymczasowe wystawy i lekcje dla przedszkoli, szkół podstawowych i średnich.

Kolejka linowa Polinka

Atrakcją dla dzieci i dorosłych może być także przejażdżka kolejką linową Polinka. Znajduje się ona nad Odrą, wagoniki pokonują trasę 7 metrów nad wodą. Przejazd trwa zaledwie kilka minut i rozpoczyna się przy gmachu C-13 na Wybrzeżu Wyspiańskiego, a kończy przy ul. Na Grobli. Kolej gondolowa Polinka powstała w 2013 roku. Obowiązują na nią bilety wstępu, jednak nie są one drogie. Można kupić je w biletomatach MPK lub w biletomatach na stacjach kolejki. Normalny bilet kosztuje 3,40 zł, ulgowy 1,70 zł, a studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej mogą korzystać z Polinki za darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top