Góry na weekend

Gdzie w góry na weekend? Polecane miejsca w górach

Weekend w górach można spędzić inaczej niż nad Morskim Okiem czy na Krupówkach. Przedstawiamy, kilka polecanych miejsc w górach, do których można szybko dotrzeć z różnych regionów Polski. Sprawdź znane i mniej znane szlaki, a także inne górskie atrakcje.

Karkonosze – nie tylko Śnieżka

Mieszkańcy województwa dolnośląskiego weekend w górach mogą spędzić w Karkonoszach. Coś dla siebie znajdą tu nie tylko miłośnicy wspinaczki, ale również ci, których dłuższe górskie wycieczki zwyczajnie męczą. Karkonosze mają wiele do zaoferowania – prawdziwie alpejski krajobraz w Śnieżnych Kotłach czy przepiękny widok na Góry Izerskie, to tylko część niesamowitych atrakcji, jakie tu na was czekają. Miłośnicy gór z pewnością nie odpuszczą wędrówki na Śnieżkę, zaliczaną do Korony Gór Polskich.

Co ważne, Karkonosze to dobry pomysł na weekend w górach nie tylko latem, ale również zimą. Najbardziej znaną bazą wypadową jest tam Szklarska Poręba, która położona jest u stóp Szrenicy. To świetny ośrodek narciarstwa oraz turystyki rowerowej. W okolicach Karkonoszy znajduje się również mnóstwo miejscowości uzdrowiskowych, a także zamków i szlaków turystycznych.

Babia Góra

Gdzie w góry na weekend? Na Babią! Królowa Beskidów to obowiązkowy punkt dla wszystkich kochających góry. Całość trasy na ten szczyt przebiega przez Babiogórski Park Narodowy, z cudownymi widokami, a sama trasa jest bardzo dobrze oznakowana. Jednak wybierając się na Babią Górę w weekend, trzeba wziąć pod uwagę, że jest to dość popularna trasa, dlatego warto wyruszyć z samego rana, żeby zdążyć przed tłumami turystów, których nie brakuje w sezonie.

Weekend w Beskidach

Jednak Beskidy to nie tylko Babia Góra. Mają one znacznie więcej do zaoferowania. Ponadto znajduje się tam wiele szlaków dla osób, które nie przepadają za zbyt długimi, górskimi wędrówkami. Jeśli wybieracie się w góry z dziećmi, możecie pomyśleć o takich szczytach jak Magurka Wilkowicka czy Hrobacza Łąka. Dobrym pomysłem na weekendową wycieczkę będzie również Beskid Wysoki.

Z kolei miejscowości takie jak Istebna, Szczyrk czy Korbielów świetnie sprawdzą się na narty. Znajdziecie tam stoki zarówno dla zaawansowanych miłośników tego zimowego sportu, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę na stoku. To również dobre miejsca na wycieczki rowerowe po górach.

Gdzie w Bieszczady na weekend?

Bieszczady z roku na roku stają się coraz popularniejsze. A co warto zobaczyć, wybierając się w te góry na weekend? Wśród górskich szlaków, które z pewnością warto przejść, znajdziemy drogę na Tarnicę przez Bukowe Berdo – ten szlak jest nieco dłuższy i trudniejszy niż droga z Wołosatego, jednak na pewno nie będziemy się tam nudzić, a na dodatek ominiemy tłumy turystów.

Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia w Bieszczadach jest Połonina Wetlińska z legendarnym schroniskiem o nazwie „Chatka Puchatka”, a także Rawki. Bieszczady to idealne miejsce na wypoczynek na łonie natury. Ponadto znajduje się tam Park Ciemnego Nieba, czyli najlepsze miejsce do obserwowania gwiazd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top