Lotniska w Polsce

Lotniska w Polsce – skąd warto latać?

Od znajdywania niedrogich biletów na samolot są wyszukiwarki tanich lotów. Jednak ceny biletów mogą różnić się nie tylko od daty podróży, ale również lotniska, które wybierzemy. Sprawdź, z jakich portów lotniczych w Polsce warto latać, aby zaoszczędzić na cenie biletu?

Katowice Airport

Jak to bywa z dużymi lotniskami, znane miasto mają tylko w nazwie… Katowice Airport oddalone jest o około 30 km od Katowic, a przejazd do centrum tego miasta zazwyczaj zajmuje pół godziny. Lotnisko Pyrzowice współpracuje z takimi przewoźnikami jak m.in.: PLL LOT, Air Europa, Lufthansa, Sky Airlines, Wizz Air czy Ryanair. O ile bez problemu znajdziemy stąd tanie loty Wizz Air do wielu europejskich stolic, o tyle oferta Ryanaira z tego lotniska jest dość ograniczona. Zatem na jakie tanie bilety lotnicze warto polować z tego lotniska? Głównie te do Gruzji, Holandii, Ukrainy, Czarnogóry i do Włoch, oferowane przez Wizz Air.

Lotnisko Balice – Kraków

Lotnisko Balice to drugi największy port lotniczy w Polsce pod względem liczby odprawianych pasażerów i liczby operacji lotniczych, a także ulubione miejsce miłośników tanich lotów. Dlaczego? Z Balic praktycznie co 15 minut odlatuje jakiś samolot Ryanaira, na który bilety można kupić już od 19 złotych w jedną stronę. To lotnisko będzie dobrym wyborem, jeśli chcesz znaleźć tanie loty do Hiszpanii, Grecji, Włoch czy Belgii, a także wielu innych państw. Z lotniska w Balicach do centrum Krakowa można dojechać pociągiem, autobusem, taksówką lub samochodem, spod terminala jeździ również nocna linia komunikacji miejskiej.

Lotnisko Warszawa

Stolica Polski obsługiwana jest przez dwa duże porty: lotnisko Modlin i Okęcie (lotnisko Chopina) i zarówno z jednego, jak i drugiego znajdziemy tanie loty. Z lotniska Modlin kursuje Ryanair (m.in. do takich miejsc jak: Sztokholm, Oslo, Bruksela, Kijów, Kolonia Leeds, Lwów czy Mediolan), a z Okęcia Wizz Air.

Z warszawskich lotnisk można również polecieć na dalsze wycieczki organizowane przez znane biura podróży, m.in. do Stanów Zjednoczonych, Tanzanii, Kenii, na Dominikanę czy Madagaskar.

Samolot lotnisko

Lotnisko Gdańsk im. Lecha Wałęsy

Tanie loty znajdziemy również z portu lotniczego w Gdańsku, które położone jest nieopodal trójmiejskiej obwodnicy. Pod względem liczby odprawionych pasażerów jest to trzeci port lotniczy w Polsce (po Warszawie i Balicach). Wśród najpopularniejszych przewoźników znajdziemy tam takie linie jak: Wizz Air i Ryanair, PLL LOT, Lufthansa, Norwegian, SAS czy KLM Cityhopper. To lotnisko warto wziąć pod uwagę, jeśli chcemy znaleźć niedrogie bilety do Szwecji, Wielkiej Brytanii, Irlandii czy na Maltę. Port Lecha Wałęsy może również pełnić funkcję lotniska przesiadkowego, jeśli jesteśmy z południa Polski, możemy zatrzymać się tam, aby zwiedzić Trójmiasto, a następnie wyruszyć w dalszą podróż za granicę.

Inne polskie lotniska, które obsługują niskobudżetowych przewoźników to: Port lotniczy Wrocław, Poznań-Ławica czy lotnisko im. Władysława Reymonta w Łodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top