Pokój w hotelu

Jak wybrać hotel w górach? Czym się kierować, wybierając nocleg w górach?

W Polsce miejscowości położonych w górach nie brakuje, a turystyka górska rozwija się bardzo prężnie. Każdego roku, zarówno latem, jak i zimą można liczyć na tłumy odwiedzających, którzy chcą albo wypocząć, albo zażyć atrakcji sportowych. Niezależnie jednak od powodu, z jakiego wybiera się ten kierunek, istotną kwestią będzie znalezienie odpowiedniego noclegu w górach. Jak go szukać? Na co wracać uwagę?

Dlaczego warto jeździć w góry?

Polska ma to ciekawe położenie, że na jej północnym końcu znajduje się morze, a na południowym góry, z czego te drugie często mają tę przewagę, iż są świetnym wyborem niezależnie od pory roku, jaką się wybierze. Co roku na wyjazd do miejscowości górskich decyduje się miliony osób zarówno z kraju, jak i z zagranicy i nie ma w tym nic dziwnego. Oprócz niezwykłych widoków można liczyć na wiele ciekawych atrakcji turystycznych, dzięki czemu spędzić ciekawie czas zarówno w celu wypoczynkowym, jak i bardziej sportowym. Z tego też względu, bazy noclegowe dostępne w miejscowościach górskich mogą pochwalić się bardzo szeroką gamą ofert.

Jak szukać hotelu w górach?

Jeżeli chodzi o oferty noclegowe w górach, to trzeba przyznać, że jest ich naprawdę wiele. W większości przypadków, miasta i miasteczka u podnóża gór żyją właśnie przede wszystkim z turystów, więc hoteli i innych ośrodków noclegowych nie brakuje. Wszystkie informacje o nich można znaleźć w internecie, gdzie w prosty i szybki sposób każdy zapozna się z dostępną ofertą. Wiele serwisów turystycznych gromadzi informacje o noclegach, dzięki czemu możliwe jest znalezienie odpowiedniego miejsca niezależnie od miejscowości, czy dostępnych funduszy. Hotele często mają też własne strony internetowe, gdzie każdy może zapoznać się z ofertą.

Jaki hotel w górach wybrać?

Bazy noclegowe w górach są mocno zróżnicowane, dlatego planując wyjazd, warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami – na jak długo jedziemy, jak dużą grupą, w jakich celach i jakie mamy fundusze. Jeżeli planujemy wygodny wypoczynek całą rodziną, dobrym rozwiązaniem może być hotel w centrum, choć będzie to także najdroższa opcja. Taniej mogą nas wynieść pokoje w domach wczasowych i prywatne kwatery, ciekawą opcją są też domki letniskowe, dające sporo swobody i prywatności. Jeżeli określimy, na czym nam zależy, o wiele łatwiej będzie nam wyselekcjonować oferty pod względem oczekiwań i możliwości.

Nocleg w górach – centrum czy obrzeża?

Kolejna kwestia to umiejscowienie naszego noclegu. Jeżeli planujemy wycieczki górskie, z pewnością ścisłe centrum miasta nie będzie nas bardzo interesowało i lepiej sprawdzą się hotele czy pokoje mieszczące się bliżej szlaków turystycznych. Gdy chcemy wypocząć i jednocześnie mieć blisko do wszystkich podstawowych atrakcji, wówczas centrum miasta będzie lepszą opcją, ponieważ wyjścia na nie i korzystanie z rozrywek będzie prostsze i wygodniejsze, choć może się wiązać z większym hałasem i ruchem turystycznym. Gdy zależy nam na prywatności i ciszy, raczej będziemy wybierać noclegi w większym oddaleniu.

Nocleg w górach a cena

Istotną kwestią będzie też cena takiego noclegu, która jednak zależna jest od kilku czynników jak: miejscowość, sezon turystyczny, a także typ noclegu. Apartamenty w dużych hotelach w samym centrum zazwyczaj są niezwykle drogie, za to oferujące wszystkie najlepsze udogodnienia. Oczywiście hotel, hotelowi nierówny i trzeba sprawdzić różnice w kosztach.

Prywatne kwatery w centrum będą droższe, od tych z obrzeży i większą odległością do atrakcji turystycznych. W czasie sezonu turystycznego (zima, lato, święta) zazwyczaj też ceny idą w górę w stosunku do okresów między sezonami. Jadąc większą grupą, można też liczyć na lepsze rozłożenie kosztów pomiędzy wszystkich, a co za tym idzie, można w ten sposób oszczędzić więcej, niż gdyby jechało się samotnie czy w parze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top