Dwa kieliszki szampana

Sylwester w górach – gdzie warto powitać Nowy Rok?

Każdy świętuje Nowy Rok na swój sposób. Jedni decydują się na domówkę, inni idą na imprezę na miasto, a jeszcze inni postanawiają wyjechać w ciekawe miejsce. Co roku, dużą popularnością kierunków sylwestrowych cieszą się góry, gdzie turyści zjeżdżają się w celu uświetnienia tego czasu. Gdzie warto się udać? Jak spędzić Sylwester i Nowy Rok w górach?

Gdzie szukać ofert sylwestrowych w górach?

Wbrew pozorom, poszukiwanie ofert na Sylwestra w górach nie jest wcale takie trudne. Co roku wiele hoteli, resortów, domków i ośrodków turystycznych przygotowuje się właśnie do tego celu. W internecie nie brakuje informacji o wolnych pokojach czy apartamentach, a także planowanych atrakcjach specjalnie na ten czas. Są to specjalne oferty sezonowe, łatwe do znalezienia w wyszukiwarce i serwisach ogłoszeniowych. Można przebierać w propozycjach, które będą nas ciekawiły najbardziej, w zależności od tego, jak chcemy spędzić świętowanie Nowego Roku.

Gdzie na Sylwestra w górach?

Wybór będzie tutaj bardzo szeroki, ponieważ podobne oferty będą wychodzić zarówno od dużych ośrodków i miejscowości turystycznych, jak i od tych mniejszych. To, co wybierzemy, będzie zależało od tego, jak chcemy spędzić czas – na zabawie i licznych rozrywkach w towarzystwie ludzi czy może bardziej kameralnie i spokojnie. Decydując się na popularne kierunki turystów, trzeba będzie się liczyć z wysokimi cenami i dużą ilością osób, razem z wieloma ciekawymi udogodnienia – imprezami, zabawami i dodatkowymi atrakcjami. Spokojniejsze miejsca nie będą w to obfitować, ale może to pozwolić na spędzenie czasu w sposób kameralny i według własnych upodobań.

Jakie popularne miejscowości górskie na Sylwestra?

Gdzie jednak warto się udać konkretnie? Lista miejscowości może być tu bardzo długa, a na jej szczycie z pewnością znajduje się Zakopane, gdzie co roku organizowane są huczne imprezy noworoczne, zarówno w prywatnych hotelach, jak i te dostępne dla wszystkich odwiedzających i mieszkańców. Popularne są także Beskidy, szczególnie Wisła, Istebna czy Szczyrk, gdzie można spędzić czas zarówno bardziej hucznie i zabawowo, jak i spokojnie, przy okazji korzystając ze sportów zimowych.

Nie inaczej będzie na Dolnym Śląsku. Kotlina Kłodzka, szczególnie Bystrzyca, Polanica-Zdrój, Kudowa-Zdrój, jak i Duszniki-Zdrój mogą zaoferować nam ciekawe rozrywki. Okolice Sudetów także są ciekawym miejsce, zwłaszcza w okolicach Karpacza i góry Śnieżki. Lista oczywiście może być znacznie dłuższa.

Kiedy rezerwować wyjazd na Sylwestra w górach?

Zazwyczaj o Sylwestrze myślimy dopiero w drugiej połowie roku i w okolicach bliższych grudnia, trzeba jednak pamiętać, że im dłużej zwleka się z zarezerwowaniem miejsc na wyjazd, tym ciężej będzie znaleźć atrakcyjne oferty w dobrych cenach. Propozycje Sylwestrowe zazwyczaj dostępne są już tuż po nowym roku i z czasem pojawia się ich coraz więcej. Im wcześniej zarezerwujemy, tym lepsze okazje możemy złapać, co jednak nie oznacza, że w późniejszym terminie nie mamy szans na ciekawy i w miarę tani wyjazd. Sylwestrowe „last minute” także się zdarza i czasem jest naprawdę dobrą okazją do tego, by interesująco spędzić czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top