Budynek mieszkalny w Zakopanem

Noclegi w Zakopanem – jak ich szukać?

Noclegi w Zakopanem – jak ich szukać?

Zakopane nazywane jest stolicą polskich gór i nie ma w tym nic dziwnego. Jest to miasto, w którym ruch turystyczny odbywa się nieprzerwanie praktycznie przez cały rok, a liczne atrakcje oraz piękno krajobrazów sprawia, że turyści z całego świata chętnie tu przyjeżdżają. To sprawia, że szukanie noclegu w Zakopanem może sprawić sporo kłopotów – jak go szukać?

Kiedy zacząć szukać noclegów w Zakopanem?

Nie ma się co oszukiwać – Zakopane jako miejscowość turystyczna jest niezwykle oblegane, co sprawia, że pomimo bardzo rozbudowanej bazy noclegowej, może być nam trudno o rezerwację miejsc. Dzieje się tak szczególnie w okresach sezonowych, gdy całe miasto praktycznie staje na głowie, a 90% ludzi tam obecnych stanowią turyści. Dlatego też, chcąc znaleźć nocleg w wyznaczonym miejscu i na określony czas, najlepiej jest to robić z wyprzedzeniem kilkumiesięcznym. Oczywiście, nawet w szczycie sezonu można znaleźć nocleg w Zakopanem, jednak zazwyczaj będą to albo miejsca mniej atrakcyjne, albo o zdecydowanie zawyżonej cenie.

Jak szukać noclegu w Zakopanem?

Chcąc wyszukać odpowiedniego noclegu w Zakopanem, najłatwiej będzie nam to zrobić, wykorzystując w tym celu internet. Wpisując właściwą frazę w wyszukiwarkę, z łatwością będziemy w stanie stworzyć całkiem długą listę propozycji noclegowych. Można też skorzystać z serwisów turystycznych, które zajmują się gromadzeniem informacji o noclegach, gdzie zazwyczaj udostępnione są też wszystkie najważniejsze informacje, jak miejsce, czas, cena i dodatkowe atrakcje. Warto też pamiętać o poczcie pantoflowej – jeżeli nasi znajomi czy rodzina byli już Zakopanem i dobrze wspominają miejsce swojego pobytu, mogą go nam z czystym sumieniem polecić i dać namiary.

Budynek w Zakopanem

Nocleg w Zakopanem – jaki standard?

Planując wyjazd do Zakopanego i szukając w tym celu noclegu, warto też zastanowić się nad kilkoma kwestiami, jak standard, na jakim nam zależy, cena, którą jesteśmy w stanie zapłacić oraz miejsce. Miejscowość daje nam spore możliwości, ponieważ można wynająć pojedynczy pokój w domu prywatnym, gdzie dostępne będą podstawowe udogodnienia, pokój w hotelu o wyższej wygodzie, albo nawet prywatne domki. To wiąże się także z ceną, ponieważ chcąc postawić na większe wygody, zapłacimy więcej i podobnie będzie to z miejscem.

Nocleg w centrum miasta zazwyczaj kosztuje sporo, ale im dalej, tym taniej, choć różnice cenowe pomiędzy podobnymi warunkami noclegowymi nie są duże. Inna kwestia, to fakt, że dalej od centrum jest mniej atrakcji, a samo dotarcie do interesujących nas miejsc może być mało wygodne. Określenie więc własnych potrzeb i możliwości, może zawęzić listę punktów noclegowych.

Gdzie nocleg w Zakopanem?

Wybór mamy naprawdę szeroki. Zarówno ścisłe centrum, jak i dalsze odległości od niego mają nam sporo do zaoferowania. Noclegi dostępne są więc zarówno przy samych Krupówkach, przy skoczni, niedaleko Nosala (szczyt górski), jak i w okolicach dworca autobusowego i kolejowego. To, co wybierzemy, będzie zależało od tego, jak zamierzamy spędzić czas, co nie zmienia faktu, że Zakopane jest całkiem dobrze skomunikowane, co pozwala nie tylko na wygodne przemierzanie miasta pieszo, ale i z wykorzystaniem autobusów, busów, a nawet dorożek konnych. Organizacja całego wyjazdu nie powinna więc stanowić wielkiego problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top