Kasprowy Wierch

Co zobaczyć w Zakopanem? 5 atrakcji dla turystów

Jeśli wybierasz się do Zakopanego, to na pewno nie będzie brakować Ci atrakcji. Prędzej okaże się, że braknie… czasu na ich sprawdzenie. Dlatego przedstawiamy 5 pomysłów na spędzenie czasu w Zakopanem, które powinny znaleźć się na Twojej liście.

  1. Krupówki
  2. Kasprowy Wierch
  3. Gubałówka
  4. Giewont
  5. Myszogród

1. Krupówki

Nie można być w Zakopanem i nie przejść się Krupówkami. Jest to atrakcyjny deptak z góralskimi zabudowaniami, straganami z pamiątkami i regionalnymi przysmakami. To także centrum rozrywkowe miasta, jeśli będziesz więc szukać restauracji czy baru na grzańca wieczorem, tam należałoby skierować pierwsze kroki.

Jest tylko jeden minus Krupówek – to najbardziej popularne, a co za tym idzie, oblegane miejsce. Jeśli spacer wśród tłumu ludzi nie stanowi dla Ciebie kuszącej rozrywki, wybierz się tam rano czy w tygodniu, gdy tych ludzi jest trochę mniej.

2. Kasprowy Wierch

Wiesz o tym, że Kasprowy Wierch jest jednym z najczęściej odwiedzanych szczytów w Polsce? Dostać na niego można się na dwa sposoby. Pierwszy z nich to wjazd koleją kabinową. Jednak możesz spodziewać się, że będzie tam… tłoczno.

Dlatego my polecamy drugą, bardziej „tradycyjną” metodę, czyli wejść pieszym szlakiem. Na szczyt prowadzi szlak zielony, niebieski i żółty, możesz dopasować jego stopień zaawansowania do swoich możliwości.

Przejście najprostszą trasą trwa ok. 3,5 godz., ale widoki po drodze oraz panorama widoczna z Kasprowego Wierchu wynagrodzą Ci wszelkie trudy.

3. Gubałówka

Kasprowy Wierch zaliczony? W takim razie czas wybrać na Gubałówkę, z której zobaczysz m.in. Kasprowy Wierch. Także i w tym przypadku na szczyt dotrzesz kolejką, a ulica, która do niej prowadzi, jest przedłużeniem Krupówek, możesz więc upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, zwłaszcza gdy nie masz zbyt wiele czasu.

Jest też ścieżka, która biegnie wzdłuż trasy kolejki, jeśli więc wolisz nieco bardziej aktywnie spędzić czas, możesz wybrać spacer.

4. Giewont

Stajemy się monotematyczni, ale czym byłaby wizyta w Zakopanem, gdyby nie wybrać się przynajmniej na jedną wyprawę górską? Tym razem na tapecie jest Giewont, który cieszy się bardzo dużą popularnością. Szlak nie jest trudny, aczkolwiek w górnych partiach, ze względu na dużą ilość ostrych, poszarpanych skał, może być uciążliwy.

Od razu mamy też radę – na Giewont wybieraj się najlepiej wcześnie rano, w tygodniu. Dlaczego? Ponieważ często tworzą się… korki na szlaku.

5. Myszogród

Zmęczony po poprzednich atrakcjach? Nic dziwnego! Jeśli skorzystałeś z naszych propozycji, to pewnie przeszedłeś już sporo kilometrów, dlatego najwyższy czas na odpoczynek. Ale nie, nie będziemy Cię zachęcać do błogiego lenistwa w pensjonacie, ponieważ koniecznie musisz zobaczyć… Myszogród!

Jest to dom dla myszek. Ale nie byle jaki dom, niejeden bym im pozazdrościł takich warunków. Jest to obiekt, który znajdziesz na Krupówkach. W środku jest kilkanaście tematycznie zaaranżowanych scenerii, w których żyją myszki. Nie musisz się jednak martwić ani o swoje, ani o ich bezpieczeństwo – znajdują się za grubą taflą szkła.

Jeśli tam wejdziesz, to szybko nie wyjdziesz. Ale za to zobaczysz słodkie gryzonie na statku pirackim, w baśniowej leśnej krainie, a także… myszki w kosmosie.

To atrakcja zarówno dla dzieci, rodzin, jak i dla każdego dorosłego – każdy wychodzi stamtąd oczarowany i chętnie wraca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top