szlaki w Sudetach

Nocleg w Karpaczu przy szlakach na Śnieżkę, gdzie?

Karpacz to niewielkie miasteczko na Dolnym Śląsku, które ma ogromny potencjał turystyczny. Jednym z jego największych walorów, który przyciąga turystów nie tylko z Polski, ale i zza granicy, jest Śnieżka. Szczyt można zdobyć, wędrując szlakami mającymi swój początek właśnie w Karpaczu.

Dlaczego warto wybrać nocleg w Karpaczu przy szlakach na Śnieżkę?

Mimo stosunkowo niewielkiej powierzchni, Karpacz oferuje szereg miejsc noclegowych. Jak wynika z oficjalnych danych zawartych na stronie miasta, jest ich aż ponad 13.000, w obiektach o różnym standardzie i w wielu lokalizacjach. Nocleg w Karpaczu (np. RezydencjaKarpacz.pl) przy szlaku na Śnieżkę to lepszy focus na cel wyprawy, dlatego bardzo często wybierany jest przez osoby, które planują dużo chodzić po górach. Dzięki bliskości tras pieszych można szybko i łatwo rozpocząć wędrówkę. Nie ma potrzeby dojazdu, poszukiwania miejsc parkingowych, o które w sezonie może być trudno, jak i ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z parkowaniem. Bliskość szlaku może spowodować, że nawet przeciwników górskich wycieczek będzie łatwej namówić na wędrówkę. Kolejnym z atutów takiego miejsca noclegowego jest niesamowity widok na góry oraz lasy, który rozciąga się z okien obiektów. Nie tylko miłośnicy zdobywania szczytów będą cieszyć się takim krajobrazem, ale i osoby, które chcą wypocząć i poczuć prawdziwego „ducha gór”.

Jakie noclegi w Karpaczu przy szlakach na Śnieżkę wybrać?

Jak wspomniano wcześniej, w Karpaczu swój początek ma wiele szlaków górskich, dzięki którym można dostać się na sam szczyt Śnieżki. Kilka z nich rozpoczyna się pod świątynią Wang, dlatego w tej okolicy warto szukać noclegów. Naszą pierwszą propozycją jest 3-gwiazdkowy pensjonat Rezydencja „Na Skrócie”. Zlokalizowany jest przy ul. Karkonoskiej, niespełna 600 metrów od słynnego kościoła. W niedalekiej odległości położone są także obiekty takie jak:

 • Hotel Gołębiewski,
 • Tarasy Wang,
 • Dom przy Wangu,
 • Apartament na Krawędzi,
 • Apartament przy Wangu.

Warto wspomnieć, że część drogi na Śnieżkę można pokonać kolejką, która swoją trasę rozpoczyna przy ul. Turystycznej. W tej okolicy znajdują się m.in.: Hotel Piecuch, Karpacki&SPA czy Sun&Snow.

Nie lada gratką dla wszystkich miłośników gór może być także nocleg w schronisku górskim Dom Śląski, który położony jest nie tyle przy szlaku, co na ich węźle, na wysokości 1400 m n.p.m.

3 najpiękniejsze szlaki na Śnieżkę, które mają swój początek w Karpaczu

Jednym z najpiękniejszych, a przy tym najpopularniejszych szlaków na Śnieżkę jest niebieska trasa. Rozpoczyna się ona pod Wangiem i wiedzie przez Polanę, Samotnię oraz Strzechę Akademicką. Jej długość to 9,7 km. Nieco dłuższy (10,2 km), ale równie piękny jest szlak żółty, który biegnie od Świątyni Wang, przez: Polanę, Pielgrzymy, Słonecznik i Dom Śląski aż na szczyt Śnieżki. Jego ogromną zaletą jest mniejsze zatłoczenie niż na trasie niebieskiej. Będąc w Karpaczu, warto także zwrócić uwagę na czerwony, dość krotki (6,5 km) szlak. Rozpoczyna się on w Karpaczu Orlinek, wiedzie przez Schronisko PTTK Nad Łomniczką, stamtąd do Domu Śląskiego i na sam szczyt.

2 thoughts on “Nocleg w Karpaczu przy szlakach na Śnieżkę, gdzie?

 1. Odpowiedz
  Jack - 2022-04-21

  Karpacz jest fajny, ale jakoś mam wrażenie, że te góry są mocno turystyczne… jak dla mnie troszkę za dużo tu ludzi. Natomiast fajnie jest poza sezonem:)

 2. Odpowiedz
  Andrzej - 2022-05-20

  Ciekawa opcja, najbardziej przekonuje mnie ten argument o wyciąganiu opornych na szlaki – wielu moich znajomych nie lubi tej formy rozrywki, ja uwielbiam i często nam się trudno zgadać co i jak 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top