Szlak turystyczny w góry

Które szlaki turystyczne na Śnieżkę są najbardziej malownicze?

Wyprawa na Śnieżkę, czyli najwyższy szczyt Karkonoszy, może okazać się dobrym sposobem na aktywne spędzenie czasu, a przy tym niezapomnianym przeżyciem dla miłośników gór. Przed wyruszeniem w drogę warto jednak zapoznać się wcześniej z dostępnymi dla podróżników malowniczymi szlakami turystycznymi na Śnieżkę i sprawdzić, który z nich okaże się odpowiedni właśnie dla nas.

Czarny szlak turystyczny na Śnieżkę

Czarny szlak na Śnieżkę na pewno jest najkrótszy. Posiada on swój urok, ale zdecydowanie skupia się na czasie podróży, a nie bezpośrednio na widokach. Pokonanie tego szlaku turystycznego powinno zająć zwiedzającym około trzech godzin, a jego długość to 6,3 km. Warto pamiętać również o tym, że szlak ten charakteryzuje się dość stromym podejściem i dla wielu może wydać się wyzwaniem. Powinien on więc przypaść do gustu osobom, które podczas wypraw górskich nie szukają najprostszych rozwiązań i lubią wyzwania.

Wybierając czarny szlak turystyczny na Śnieżkę, dalej można jednak skorzystać z malowniczych widoków, jakie oferują Karkonosze. Decydując się na jedną z atrakcji w drodze na Śnieżkę, czyli kolejkę linową Zbyszek, nie tylko damy odpocząć nogom po wspinaczce, ale również z łatwością obejrzymy panoramę Karpacza z wygodnych krzesełek wspinających się po linie na sam szczyt.

Czerwony szlak turystyczny na Śnieżkę

Nieco dłuższym, bo liczącym sobie 6,5 km, jest czerwony szlak turystyczny na Śnieżkę. Podejście to można określić jako emocjonujące i emocjonalne. Jest on bowiem, zamykany od czasu do czasu ze względu na zagrożenie lawinowe, a nawet kiedy jest czynny, ciągle przypomina o szacunku, jaki warto zachowywać względem gór. Turyści wybierający czerwony szlak na Śnieżkę będą mieli bowiem możliwość zobaczenia Symbolicznego Cmentarza Ofiar Gór. Powstał on w 1986 roku dla upamiętnienia osób, które straciły życie wysoko ponad poziomem morza. Stanowi on również przestrogę dla mijających go nowych zwiedzających.

Niebieski szlak turystyczny na Śnieżkę

Niebieski szlak turystyczny na Śnieżkę jest jedną z dłuższych i bardziej malowniczych dróg podejścia na ten szczyt Karkonoszy. Pokonanie go powinno zająć około 3,5 godziny, a jego długość wynosi 9 km. Po drodze można napotkać między innymi Świątynię Wnag, czyli jedną z najstarszych drewnianych konstrukcji tego typu w Polsce.

Żółty szlak turystyczny na Śnieżkę

Jednym z najbardziej malowniczych szlaków turystycznych można uznać żółty. Jest to również jedno z najdłuższych podejść, ponieważ jego długość to około 10,2 km, które można pokonać w prawie 4 godziny. Wynagradza on jednak widokami i atrakcjami, takimi jak wspomniana Świątynia Wnag oraz charakterystyczne grupy skalne Pielgrzymy, oraz Słonecznik. Jest to długi marsz, ale entuzjaści górskich widoków na pewno będą z niego zadowoleni.

Szukając najbardziej malowniczych szlaków turystycznych na Śnieżkę, warto więc zwrócić uwagę na cztery główne propozycje. Czarny szlak jest najkrótszy, ale skorzystanie z kolejki linowej może okazać się niezwykle satysfakcjonujące. Czerwony szlak turystyczny to rozwiązanie nieco dłuższe, które potrafi skłonić do głębszej refleksji podczas podróży. Szlak niebieski jest już nieco dłuższą propozycją, która zapewnia dość intensywny spacer i gwarantuje malownicze widoki. Żółty szlak turystyczny na Śnieżkę jest jednym z najdłuższych i biorąc pod uwagę ilość interesujących elementów, które można napotkać po drodze, może on również sprawiać wrażenie najbardziej malowniczego.

3 thoughts on “Które szlaki turystyczne na Śnieżkę są najbardziej malownicze?

 1. Odpowiedz
  Oleg - 2023-03-06

  Ja schodziłem ze Śnieżki czarnym szlakiem turystycznym i muszę przyznać, że to była mordęga! Nic ciekawego po drodze nie nie ma i tylko się człowiek zmęczy.

 2. Odpowiedz
  kiszka - 2023-03-15

  Żółty szlak turystyczny na Śnieżkę to jeden z moich ulubinych. Długi ale z pięknymi widokami, polecam każdemu spróbować go przejść

 3. Odpowiedz
  gaba - 2023-04-04

  A dla mnie tylko czarny szlak turystyczny na Śnieżkę jest godny uwagi. Lubię jak jest trudniej i mogę się zmęczyć 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top