jak dojechac do karpacza

Śnieżka — jak dojechać do Karpacza z 3 największych polskich miast?

Wybierasz się na wakacyjny wypoczynek w góry i masz w planach zdobycie Śnieżki? Jak dojechać do Karpacza, by nie zmęczyć się podczas podróży? Podpowiemy Ci, jak można dotrzeć do tej położonej w górach miejscowości z Wrocławia, Warszawy i Szczecina.

Jak dojechać z Wrocławia do Karpacza?

Wybierasz się na wypoczynek do Karpacza i zastanawiasz się, jak najlepiej dotrzeć tam, jadąc z Wrocławia? Możesz dojechać do tej górskiej miejscowości samochodem. Podróż w zależności od warunków na drodze powinna zając około 2 godzin. Odległość między Wrocławiem a Karpaczem wynosi 120 km. Najlepiej zjechać z autostrady A-4 na węźle w Kostomłotach na drogę nr 5 prowadzącą w kierunku Jeleniej Góry i Strzegomia. Po dotarciu do miejscowości Bolków, gdzie droga nr 5 zmienia się w drogę nr 3, należy, przejeżdżając przez przedmieścia Jeleniej Góry, kierować się miejską obwodnicą w stronę Karpacza. Można także kontynuować jazdę drogą nr 5 z Bolkowa w stronę Kamiennej Góry i Kowar, a następnie skręcić w kierunku Ściegny i Karpacza.

Inną możliwością dojazdu z Wrocławia do Karpacza jest podróż autobusem, która zajmuje około 2 i pół godziny. Przewoźnicy tacy jak FlixBus czy też POLBUS-PKS oferują komfortowy przejazd autokarami. Cena biletu z Wrocławia do tej górskiej miejscowości wynosi około 40 zł.

Jak dojechać do Karpacza pociągiem? Obecnie nie ma bezpośredniego połączenia PKP między tymi miastami. Jednak istnieje opcja dojazdu pociągiem do Jeleniej Góry, a następnie podróż busem w stronę Karpacza.

Jak dojechać z Warszawy do Karpacza?

Jeśli chcesz dotrzeć z Warszawy do Karpacza, warto wybrać najkrótszą możliwą trasę, ponieważ odległość między tymi miastami wynosi około 500 km, a jej pokonanie samochodem zajmuje ponad 5 godzin. Wybierz trasę prowadzącą przez takie drogi jak A1, A2, A4, A8, S2, S8, 3, 5, 7, 367, 631 i 717. Cała trasa przejazdu zahacza m.in. o Pruszków, Skierniewice, Zduńską Wolę, Wrocław i Jelenią Górę.

Do Karpacza z Warszawy można także dotrzeć liniami PKP Intercity do Jeleniej Góry, a następnie przesiąść się na podstawiony bus w ramach przejazdu na tym samym bilecie. Inną opcję stanowi podróż FlixBusem z Warszawy do Karpacza. Cena biletu na PKS wynosi około 120 zł, a czas przejazdu wynosi blisko 10 godzin.

Jak dojechać do Karpacza ze Szczecina?

Dotarcie do Karpacza ze Szczecina również wymaga pokonania bardzo długiej trasy. Odległość między tymi miastami wynosi blisko 400 km, co oznacza, że podróż będzie trwała około 4 godzin. Wybierz trasę prowadzącą przez drogi A6, S3, 3, 31 i 367, które przebiegają przez takie miejscowości jak Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Głogów, Lublin, Legnica i Jelenia Góra.

Możesz także zdecydować się na skorzystanie z usług jednego z przewoźników — np. FlixBus czy też BlaBlaCar. Przejazd autobusem ze Szczecina do Karpacza trwa 8-12 godzin. Natomiast ceny biletów wahają się w granicach 60-110 zł w zależności od wybranej trasy i firmy transportowej. Ze Szczecina nie ma bezpośredniego połączenia kolejowego, dlatego wybierając ten środek transportu, trzeba będzie liczyć się z przesiadkami na trasie.

Teraz już wiesz, jak dojechać do Karpacza z Wrocławia, Warszawy czy też Szczecina. Wybór dogodnego środka transportu oraz trasy już zależy od Ciebie.

2 thoughts on “Śnieżka — jak dojechać do Karpacza z 3 największych polskich miast?

  1. Odpowiedz
    Maurycjusz - 2023-01-30

    Bardzo przydatne wskazówki, ja wybiorę pewnie pociąg do Karpacza, bo to już samo w sobie może być atrakcją dla dzieci!

  2. Odpowiedz
    ze stolicy - 2023-02-14

    Ja trasę z Warszawy do Karpacza pokonuję w mniej niż 5 godzin 🙂 zależy, jakie jest natężenie ruchu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top