atrakcje karpacza

Nie tylko Śnieżka, Karpacz ma także inne atrakcje!

Karpacz jest przepiękną górską miejscowością, w której znajdziesz wiele ciekawych atrakcji. Jeśli nie jesteś pasjonatem górskich wędrówek, możesz miło spędzić czas na zwiedzaniu miasta. Z drugiej strony wybierając się na górską wyprawę, wcale nie trzeba wybierać sobie za cel zdobycie Śnieżki. Poznaj niezwykłe atrakcje w Karpaczu, a Twój wypoczynek zdecydowanie będzie należał do udanych.

Anomalia Grawitacyjna w Karpaczu

Jeśli jesteś pasjonatem niecodziennych zjawisk, koniecznie odwiedź miejsce Anomalii Grawitacji w Górnym Karpaczu przy ulicy Strażackiej. Dlaczego ta atrakcja z Karpacza jest tak niezwykła i warto ją zobaczyć? Występujące w tej lokalizacji zjawisko polega na przesuwaniu się przedmiotów w kierunku przeciwnym do tego odpowiadającego prawom fizyki — tzn. samochody same wjeżdżają pod górę, a piłki i butelki przemieszczają się w górę, zamiast się staczać.

Teorie na temat występowania tego zjawiska są podzielone. Niektórzy uważają, że anomalię grawitacyjną wywołuje złudzenie optyczne, spowodowane brakiem punktu odniesienia. Natomiast inni przypisują to zjawisko zmianom pola grawitacyjnego, które może występować w niektórych miejscach na Ziemi. Nie zmienia to jednak faktu, że wielu turystów odwiedzających Karpacz, chętnie przybywa w to miejsce, aby zobaczyć tę niezwykłą atrakcję.

Skała Słonecznik — jedna z atrakcji w Karpaczu

Wybierając się góry w Karpaczu, koniecznie musisz zobaczyć na szklaku skałę Słonecznik, do której prowadzi bardzo malownicza trasa. Spostrzegawcze osoby mogą dostrzec na jednym z filarów wykutą w kamieniu postać człowieka. Odwiedzenie tej atrakcji w Karpaczu stanowi świetną okazję do podziwiania widoków. Należy jednak pamiętać o założeniu ciepłych ubrań, ponieważ w górach zwykle mocno wieje. Skała Słonecznik znajduje się całkiem niedaleko Schroniska Samotnia, które jest jedną z wielu atrakcji w drodze na Śnieżkę.

Muzeum Zabawek w Karpaczu

Jeśli wybierasz się do Karpacza z dziećmi, dobrym pomysłem może być rodzinna wizyta w Muzeum Zabawek. Ta atrakcja w Karpaczu stanowi osobistą kolekcję Henryka Tomaszewskiego. Znajdziesz tutaj wyjątkowe porcelanowe, woskowe i plastikowe lalki. Muzeum Zabawek funkcjonuje od 1995 rok.

Młynek Miłości w Karpaczu

Kolejną atrakcją Karpacza, która może spodobać się zwłaszcza osobom zakochanym, jest miniaturowy Młynek Miłości. Z miejscem tym jest związana ludowa legenda opowiadająca o wodzie posiadającej cudowne właściwości. Mogła ona sprawić, że osoba, która ją wypiła, odwzajemniała miłość. Z niezwykłego działania wody skorzystała córka młynarza zakochana bez wzajemności w Duchu Gór. Na pamiątkę tej legendy postawiono w Karpaczu miniaturowych rozmiarów młyn, natomiast stary został odrestaurowany w 2012 roku.

Karpacz obfituje w różnego rodzaju atrakcje dla dzieci i dorosłych. Możesz tutaj aktywnie spędzać urlop, wędrując po górach i podziwiając widoki, a także korzystać z licznych rozrywek w mieście.

1 thought on “Nie tylko Śnieżka, Karpacz ma także inne atrakcje!

  1. Odpowiedz
    Bolebor - 2023-03-27

    Jak dla mnie jedną z najlepszych atrakcji Karpacza oprócz Śnieżki jest właśnie muzeum zabawek! Pamiętam, że jak byłem młodszy, to zakochałem się w tych dziełach sztuki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top